O mnie

Co ciekawe, możliwe, że muzyka naprawdę może mieć jakiś wpływ na rozwój dziecka. Wszyscy zgadzają się, że głos ludu w pierwszych minutach życia, nie wszyscy wiedzą, że muzyka klasyczna poprawia pamięć, wyobraźnię przestrzenną, myślenie, logikę. Przynajmniej tak się dzieje, bo pod wpływem muzyki zwiększa poziom katecholamin, serotoniny, neuroprzekaźnika, uczestniczącego w procesie uczenia się.

Badania pokazują, że słuchanie muzyki instrumentalnej na początku wsparcie dzieciństwa, rozwój umiejętności matematycznych. Musica poprawia, wzmacnia proces uczenia się, ponieważ techniki stymuluje system limbiczny, emocjonalny ośrodek mózgu, ściśle związanej z uczenia się.

Muzyka uczy także skupić się na głosie, aby poprawić jakość komunikacji dziecka z otoczeniem. Ćwiczenia głosu, śpiew, może być jednym z czynników, który naprawia błędy u dzieci z zaburzeniami mowy, wady wymowy. Emocjonalna strona kontakt dziecka z muzyką, możliwości samorealizacji, aktywności i muzyka może przyczynić się do stabilizacji normalnego rozwoju intelektualnego. I ruch, musica przyjemna, dziecięcym pismem ” przez ćwiczenia fizyczne są niezbędne rehabilitacji w chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Musica odgrywa ważną rolę w kształtowaniu osobowości dziecka, cechy w rozwoju sferze poznawczej, emocjonalnej sfer.